14., 15. a 17. Oblastní žebříček

Místo: Krty
Od kdy do kdy?: 27. - 29.8.

Poslední srpnový víkend se v Krtech u Jesenice konal 4. ročník Labyrintu. Závody probíhaly v prostoru Viklanu a Krtských skal za účasti pěti stovek závodníků. Tady organizátorům zpočátku selhávala technika, ale vše se nakonec ke spokojenosti všech vyřešilo. V těchto závodech se podařilo zvítězit M. Hanákové a O. Povovi.

Tento článek napsala Marta Hanáková

Pěkné prázdniny v Českém ráji

Místo: obec Srbsko, Branžež
Od kdy do kdy?: 19. - 22.8.

1.den (čt)
Ráno jsme nasedli na nádraží v Plzni na vlak a jeli jsme do Prahy, kde jsme přestoupili na vlak do Mnichova Hradiště. Cestou nás čekala výluka. Do Mnichva Hradiště jsme dojeli okolo 15:30 hod. Mezi tím druhá parta (Martin, Marta, Magda, Lenka, Anetka a Dáda) dorazili autem do "kempu", kde jsme byli ubytovaní. Po té pro nás (Jirku, Ondru a mě) přijel Martin na nádraží, odkud nás vzal taktéž do kempu. Večer jsme se byli projít. "Velkou skupinu kamenů jsme našli, ale nebyla tak velká" :)

2.den (pá)
Po snídani jsme se vydali na "Drábské světničky". Cestou zpátky jsme vykoupili, krámek v "Kněžmostu". Po příjezdu nás doplnil Aleš. Odpoledne nás čekala 1.etapa, někomu se povedla více, někomu méně.

3.den (so)
Ráno, po snídani, kdo chtěl mohl jet na koupaliště. Někdo zůstal a někdo jel. Odpoledne nás čekala 2. etapa. Dopadla tak, jak dopadla. Večer jsme hráli karty a připravovali se na zítřek.

4.den (ne)
Ráno jsme vstali, zabalili si věci a šli jsme závodit. Já, Jirka a Ondra jsme měli na výběr z několika spojů, které jsme museli stihnout. Já jsem startoval brzo, takže jsem po závodě jen čekal, jak to dopadne. Chýlil se čas odjezdu na 1. vlak a dobíhal Jirka. Podle Jirkovo času jsme předpokládali, že bycjom mohli stihnout, právě tento 1. spoj. Jak jsme předpokládali, tak Ondra doběhl cca 5min za Jirkou. Po doběhu Ondry začal "maraton s časem": bylo 12:30 a vlak odjížděl ve 12:58. Nasedli jsme do auta a jeli jsme. Bylo to jen tak tak. Vystoupili jsme z auta, vzali jsme si věci a došli jsme na nástupiště a vlak právě zastavoval. Nasedli jsme a jeli jsme domů.

Hodnocení trenéra (M. Hanáková)
Třídenní závody Pěkné prázdniny v Českém ráji se letos konaly ve skalnatém, mírně členitém, mapově a fyzicky náročném terénu u obce Srbsko. Zde organizátorům i závodníkům počasí přálo a víkend byl opravdu povedený. Z našich byli nejúspěšnější D. Biersaková a O. Pova.

CZECH 5 DAYS O 2010

Místo: Staré Splavy; Hradčany
Od kdy do kdy?: 1. - 8.8.

1.den (ne)
Ráno jsme měli sraz na hlavním nádraží v Plzni. Poté jsme nasedli do vlaku, obsadili jsme si 2 "kupíčka" ve kterých jsme strávili celou cestu do Prahy. V Praze jsme přestoupili na vlak do Bakova, také jsme jeli v "kupé". Mysleli jsme, že náš vlak v Bakově nestihneme, protože jsme měli zpoždění, ale naštěstí jsme ho stihli. Po příjezdu do Starých Splavů, nás Martin na 3 skupiny převez do "ubytovny/kempu", kde jsme byli ubytovaní. K večeru jsme šli na procházku k "Mácháči".

2.den (po)
Po snídani 5 členná pátrací skupina (Já, Jirka, Ondra, Aleš a Marta) se vydala hledat nejkratší cestu na shromaždiště, tak vyjedeme, chvíli jedeme a narazíme do plotu. Ouu... Zkoušíme ho objet, ale nejde to... takže jsme skončili na lesní "spojovačce", která nás dovedla na asfaltku. Poté jsme to vzdali a vydali se po silnici zpět. Odpoledne bylo volno.

3.den (út)
Celý den pršelo, takže všechny plány se rušily.

4.den (st)
Všichni plní očekávání, čekali jak se letošní 5-ti denní pořadatelům povedou. Ale co, skutek utek a první chyby byly na pořadu dne. Pořadatelé asi měřili cestu na start odhadem a tím pádem se stalo, že hned v 00 asi 5 lidí nedošlo včas na start, a proto posunuli start o 15min. Zbytek závodu proběhl, tak jak má.

5.den (čt)
K této etapě asi není co říct, protože proběhla jako jediná v pořádku. :)

6.den (pá)
Dnes nás čekali 2 etapy, obě byly pojaty formou sprintu. Obě by byly velice zajímavé, kdyby se pořadatelům nestalo to co se stalo. To že změnili v E3 popisy a kontroly na mapě, nás velmi překvapilo, ale nebyli jsme jediní překvapení. Trošku do podrobna: u většiny kategorií neseděly popisy s mapou a tím pádem museli E3 zrušit. Odpoledne byl pouze zmatek při přebíhání z předsběrky na sběrku, protože cesta vedla přes start. Kdyby chvílemi nepršelo a nedošlo k chybám ze strany pořadatelů, tak by tyto etapy byly jedny z nejlepších.

7.den (so)
Už ráno to nevypadalo dobře... Pršelo a byla zima, ale i to nás neodradilo závodit a vydali jsme se na shromaždiště. Pořadatelé si pro dnešní den vymysleli posunutí startu z důvodu nestihnutí roznosu kontrol. Kdyby nepršelo, tak by to bylo určitě pro všechny přijatelnější... Po odstartování už všem bylo úplně jedno jestli jsou mokří nebo ne, nezáleželo na tom. Mě osobně se tato etapa líbila nejvíc, ikdyž celá propršela.

8.den (ne)
Ráno jen malá skupina 6 lidí odjela na závody. Závod nečekaně probíhal v pořádku, tedy až na posunutí startu o 15min oproti rozpisu. Po závodě jsme se sbalili a přejeli do Starých Splavů, kde jsme nasedli na vlak a jeli domů. 

Hodnocení trenéra (M. Hanáková)
Pětidenní Bohemia se letos konaly v bývalých vojenských prostorech v Hradčanech u Doks. Závody v atraktivních terénech však nebyly dobře zvládnuty organizačně, pořadatelé dokonce musely anulovat neregulérní výsledky třetí etapy. Kvůli počasí a množství srážek na tomto území se někteří závodníci nemohli dostavit na start závěrečné páté etapy. Z našich závodníků se zde nejlépe vedlo D. Biersakové, která vyhrála ve čtyřech etapách a D. Horkému a J. Vištejnovi, kteří ve svých kategoriích dosáhli celkového vítězství.

Sportovní tábor (TUR)

Místo: Krčkovice
Kdy?: 1. - 11.7.

1.den (čt)
Přijeli jsme kolem 11.00. Z komety se tábora zúčastnili Magda H. (tým žlutých), Dáda B. (tým zelených), Lenka H. (tým modrých) K prvnímu obědu jsme měli špagety. Potom jsme se museli rozdělit do družstev. Sice byly drobné komplikace, protože jedno družstvo vyběhlo neúplné, ale všechno se potom vyjasnilo. Potom jsme hráli hru "horolezecké vybaveni". Večer jsme opékali buřty a zpívali písničky.

2.den (pá)
Budíček byl v 7.30, ale někteří měli stále dost energie a tak běželi v 7.00 na rozcvičku :). Dopoledne se hrálo "kradení batohů" Na Hradech. Odpoledne jsme se koupali ve Věžáku a jeli na trénink ke Kosti. Večer jsme měli přednášku o první pomoci a začali jsme vyrábět týmové deníky.

3.den (so)
Rámo jsme se rozcvičovali jógou. Dopoledne jsme hráli "expediční dovednosti". Bylo 7 stanovišť a na každém 2 úkoly. Odpoledne byl orienťácký trénink. Po večeři jsme dostali od Plešouna (Jindry) trička, na které jsme si ťupkovali houbičkou panáčky a nápis "Krčkovice 2010".

4.den (ne)
Dopoledne jsme jeli hrát hru "Latrini". Po obědě jsme se nevyhli ve Věžáku bahnivé náloži. Po svačině jsme hráli hru "Byrokracie". Večer jsme koukali na film "Jak dostat tatínka do polepšovny", který se natáčel poblíž tábora.

5.den (po)
Na rozcvičce jsme hráli "Sobí petlahev". Dopoledne jsme šli k Věžáku hráli jsme tam různé hry a plavali štafetu. Odpoledne jsme jeli na orienťácký trénink a večer byl táborák.

6.den (út)
Dneska jsme jeli na celý den na lodičky. Už od ráno kapalo a všichni jsme tušili že bude pršet. Jen Jindra tvrdil, že viděl sluníčko, ale byl to jen odraz jeho plešky. Jeli jsme po dvojcích. Ještě než jsme vyjeli tak jsme byly všichni mokří. Všichni byly rádi, když jsme dorazili do Dolánek kde jsme měli vysedat, ale všem byla hrozná zima. Zpátky jeli někteří autama a ti vytrvalejší na kole. K večeři byly borůvkové knedlíky.

7.den (st)
Dopoledne jsme hráli míčové hry (fotbal, přehazku, ping pong). Po obědě jsme hráli velké "Člověče nezlob se". Po večeři jsme hráli "odkrývačku obrázků" a potom byl noční orienťák. Kdo doběhl dostal borůvkový koláč.

8.den (čt)
Dnes jsme jeli lézt na opravdovou skálu. Cesta tam ubývala velmi pomalu. Bylo to 27 km a skoro pořád do kopce. Když jsme dorazili ke skalám, bylo už všechno nachystané. Na cestu zpět jsme si napustili pití, které připravil sám Karel. Cesta zpátky byla z kopce.

9.den (pá)
Po snídani jsme šli asi 3 km na start posledního závodu do Kčkocupu. Každá kategorie měla hromadný start. Jindra na začátku tvrdil že kontroly budou farstované, ale všichni jsme měli tu stejnou trať. Tak jak jsme doběhli tak jsme startovali do handicapu se ztrátou na prvního. Odpoledne jsme vyráběli vlajky k výstupu na Mt. Everest. Potom jsme si sbalili věci a po 19.00 jsme dorazili na louku kde jsme přespali pod širákem.

10.den (so)
Ráno jsme se rychle sbalili abychom stihli vystoupit na Mt. Everest (Vyskeřský kopec). Po cestě jsme plnili různé úkoly. Po návratu do tábora jsme dostali upomínkový list. Po obědě jsme šli hrát poslední hru Na Hrady. Cestou zpátky jsme se koupali ve Věžáku. Po večeři jsme měli volno a chystali jsme se na celkové vyhlášení a diskotéku. Potom se vyhlásil Krčkocup a celkové pořadí týmů. Vyhráli Žlutí, kdy jsem byla já, 2. Zelení (Dáda B.), 3. Modří (Lenka H.) a potom červení. Pak byla diskotéka, která skončila v 1.00. Potom jsme šli spát.

11.den (ne)
Ráno nebyla rozcvička. Dobalili jsme si a čekali na příjezd rodičů. Všichni jsme si tábor moc užili a už se těšíme na příští rok.

Tento článek napsala Magda Hanáková

5. a 6. Žebříček B - klasika, krátká

Místo: Horní Bradlo a Vyhnánov
Od kdy do kdy?: 19. - 20.6.

1.den (pá)
Vyrazili jsem již v pátek. Poté jsme odpočívali a připravovali jsme se na závod... Večer jsme šli poslušně spát.

2.den (so)
V sobotu jsme odběhli závod, no teda jak kdo, například já jsem si pro změnu vyhodil rameno! Díky Jiřímu Fundovi, kterými ruku nahodil, jsem mohl pobýt i následující den. Večer jsme vyfotili nějaké ty květináče :D, kdo byl, ví!, kdo nebyl, ani netuší! *to se mi líbí* :) A pak jsme ulehli do postelí...

3.den (ne)
Ráno jsme vstali a nasnídali jsme se. Po té jsme vyrazili směr Vyhnánov, kde probíhal závod. Já jsme jen přihlížel jak ostatní běhají... Nezapomneli jsme vyfotit zase ty nějaký květináče a taky něco jiného a docela dost nechutného... :D. Nesmíme zapomenout na 1 zablokovaný telefon, ale jen kvůli hlouposti (že Jíří :) )... Po závodě odjezd domů.

M ČR na krátké trati

Místo: Jindřichov
Od kdy do kdy?: 12. - 13.6.

1.den (so)
Dorazili jsme na místo, připravili se a šli jsme na to. Po doběhnutí jsme věděli, že závody nedopadnou moc dobře... Po té jsme se přesunuli do města, kde jsme zjistili, že jsou všechny krámky zavřené a že je ve městě liduprázdno.

2.den (ne)
Po odběhnutí finálových závodů jsme odcestovali zpět domů. Tak rychle odběhnuté závody jsi nikdo nepředstavoval.

M ČR ve sprintu a 1. a 2. Žebříček A

Místo: Zlín, Držková
Od kdy do kdy?: 14. - 16.5.

1.den (pá)
Po dlouhé cestě přes téměř celou republiku, jsme dorazili na místo. Závodilo se v bývalém továrním areálu. Po závodě jsme se šli ubytovat do místní tělocvičny a poté jsme šli na večeři.

2.den (so)
Tento den závod proběhl jako každý jiný, jen na pár zádrhelů.

3.den (ne)
Po brzkém vstávání nás čekala cesta na shromaždiště, počasí nevypadlo moc dobře. Téměř celý den propršel. Po né moc vydařených závodech nás čekala cesta domů.

7. a 8. Oblastní žebříček

Místo: Kožlany
Od kdy do kdy?: 1. a 2.5.

1.den
Po pátečních přípravách jsme dolaďovali pouze detaily a věci, které jsme v pátek nestihli. Centrum závodu bylo zajištěno v pěkném RS, kde si každý mohl dopřát např.: jídlo, pití, ale i nocleh ze soboty na neděli. Po závodě byli pouze ohlasy na moc těžkou trať nebo spíš na její délku, ale hlavní vedoucí SCM (Honza Michalec) prohlásil: "Tratě byly postaveny správně, ale závodníci málo trénujou."

2.den
Ráno se odprezentovali poslední závodníci. Start byl v 10:00. Závod proběhl s malým problémem, ale na štěstí se tento problém rychle vyřešil. Po závodě bylo slyšet chválení zázemí. Závody v Mariánkách to potvrdily (kdo nebyl a kdo neslyšel, tak samozřejmě nemůže vědět).

Hory 2010

Místo: Nové Hamry
Od kdy do kdy?: 28.1. - 2.2.

1.den
Příjezd - večeře - večerka :D.

2.den
Budíček - snídaně - lyžování - oběd - lyžování - večeře - hry - večerka :D.

3.den
Budíček - snídaně - lyžování - oběd - lyžování - večeře - hry - večerka :D.

4.den
Budíček - snídaně - lyžování - oběd - běžky - večeře - hry - večerka :D.

5.den
Budíček - snídaně - lyžování - oběd - běžky - večeře - hry - večerka :D.

6.den
Budíček - snídaně - úklid - lyžování - oběd - odjezd.

Rok 2009