OŽ a štafety Plzeň

V sobotu dopoledne se konaly štafety v Tymákově. V kategorii linie doběhla naše nejmladší štafeta na třetím místě ve složení Deniska Bodurková, Péťa Biersak a Olinka Zmarzláková. Třetí místo obsadily také v kategorii D18 Léňa Hanáková, Lenča Mudrová a Dáda Biersaková. Jirka Vištejn, Magda Hanáková a Ondra Pova vybojovali v H21 také třetí místo. Odpoledne jsme se vydali na sprint. Opět se nám zadařilo. Plzeňských závodů jsme se zúčastnili i v neděli.

Velikonoční soustředění

2. - 5.4. 2015 se konalo velikonoční soustředění ve Skokovech. Zúčastnily se tyto oddíly - Kralovice, Sokolov, Ostrov a Nejdek. Každý den bylo chladno a nasněženo. Až poslední nedělní trénink vysvitlo sluníčko. Ale i přesto jsme si užili mnoho legrace. Zúčastnili se nejen zkušenější běžci, ale i začátečníci. Všichni jsme získali mnoho zkušeností do nové sezóny a z chyb se poučili.

OŽ Jesenice

První letošní závody se konaly tento víkend v Sosni u Jesenice. Závodů se zúčastnili nejen naši zkušenější závodníci, ale i nováčci Olinka, Terka a Adélka, kteří si vedli velmi dobře. V sobotu nejlépe běžela Léňa, která vyhrála v kategorii D16, 3. byla Lenča M. Terka obsadila v D14 2. místo. V neděli se dařilo opět Lence, která znovu vyhrála a na 3. místě jí na stupních vítězů doplnila Dáda. Dařilo se také Elišce, která byla 2. v kat. D12. V D14 byla 3. Terka.

MČR štafet

Letošní mistrovství se konalo téměř v domácím prostředí, ve Starém Plzenci. V sobotu se běžely štafety. Závod byl napínavý od začátku až do konce a štafeta v kat. D18 ve složení Magda Hanáková, Karolína Šiková a Barbora Šiková (LPM) si po napínavém závěru doběhla pro krásné 3. místo. Nestačily pouze na štafetu Pardubic a Hradce Králové. Gratulujeme.

V neděli se běžely družstva. Nejlepší oblastní družstvo, ve kterém běžela i naše Dáda, se umístilo na 6. místě. Náš oddíl složil pouze štafetu mixu, která se ve složení Jirka, Lenka H., Magda, Míša a Ondra umístila na 9. místě.

MČR sprintových štafet

13.-14.9. 2014 byl velmi nabitý víkend. V sobotu dopoledne nás čekal závod českého poháru štafet nedaleko obce Šárovcova Lhota. Po startu 1. úseků se závod zkomplikoval. Nedaleko startu totiž napadly zhruba 100 závodníků sršně. Nikomu z našeho oddílu se nic vážnějšího nestalo, i když tento incident měl dopad na celkové výsledky. Štafeta LPM ve složení M. Hanáková, T. Kinkorová a B. Šiková skončila v D18 celkově na 5. místě. Štafeta KRL D.Biersaková, A. Marešová a L. Hanáková skončily v závěru výsledkové listiny. V D14 se umístily R. Tokárova, T. Šlechtová a P. Nádeníčková na 7. místě. Odpoledne jsme měli sprint v Hostinném. V kat. D14 Terka 10., Dáda 18., Lenča 21. V kat. D16A - Léňa 28., D18A - Magda 22. V neděli bylo na programu MČR sprintových štafet. Štafeta ZČO R. Tokárová (NEJ), J. Hašek (VPM), D. Biersaková (KRL) a O. Hasman (VPM) vybojovala krásné 3. místo. Hned za nimi skončila na 4. místě 2. oblastní štafeta (K. Černá, R. Tokár, T. Šlechtová a L. Richtr). Gratulujeme!

Slovinsko a Chorvatsko

21.-27.7. 2014 se část našeho oddílu zúčastnila dvou mezinárodních vícedenních závodů. Terény pro nás byli těžší než v Čechách, více detailů a méně cest. Jako první byly 3 etapové závody Cerkno Cup ve Slovinsku, kde nás přivítalo krásné slunečné počasí a milí pořadatelé. Jeho centrem bylo městečko Idrija. Dáda Biersaková suveréně zvítezila v kat. D14, vyhrála všechny etapy. Lenka Hanáková obsadila v kat. D16 celkově 12. místo a Magda Hanáková celkově 3. místo. Poté jsme přejeli do chorvatského města Delnice na Croatia open. I přes nepřízeň počasí se nám líbilo i tady, a také se zadařilo získat medaile. Absolvovali jsme celkem 5 etap. Čtyři v lese nedaleko centra závodů (Sunger, Delnice a Petehovac) a jeden sprint ve městě Omišalj na ostrově Krk.  Magda obsadila celkově 3. místo. Dáda zaváhala ve 4. etapě a nakonec obsadila celkově 4. místo. Lenka ve velké konkurenci nakonec obsadila 20. místo.

štafety v České Třebové

V sobotu 24.5. vybojovala štafeta v kategorii D18 ve složení M. Hanáková (KRL), K. Šiková a B. Šiková (obě LPM) 1. místo na Českém poháru štafet. V kategorii D14 T. Šlechtová, D. Biersaková (obě KRL) a R. Tokárová (NEJ) krásné 4. místo.

V odpoledním sprintu, který se konal přímo v centru města České Třebová, obsadila Dáda 23. a Terka 33. místo v kat. D14 ve velké konkurenci 70 soupeřek. V kategorii D12 obsadila Eliška 24. místo.

V neděli se holky v kat. D14 umístily na 8. místě. Ani v D18 už se tolik nedařilo a holky obsadily celkově 5. místo.

Hory 2012

Máme tu malou vzpomínku z hor - hra Activity v hlavní roli Lenka, která vysvětluje slovo "otužování" a Dáda s Natkou hádají. A mnoho dalších hádanek z Aktivit. Hory byly obohaceny i vyhořením chaty a následným stěhováním.

Mariánská, Karlovarsky Kraj

Hodnocení roku 2010

Sezona 2010 byla pro oddíl zatím nejúspěšnější v jeho dosavadní jedenáctileté historii.
Zisk dvou licencí A (M. Hanáková, Šlajs) a sedmi licencí B (Pova, Vištejn, A. Horký, Lavičková, Biersaková, Soukupová, L. Hanáková) je pro všechny významný sportovní úspěch.
První květnový víkend jsme pořádali Oblastní přebor na krátké trati a oblastní závod žebříčku na klasice na nové mapě Vožehák. Každý den bylo na startu asi 185 závodníků.
Většina ohlasů na závody byla pozitivní, líbily se tratě a zázemí závodu na Vožeháku.