Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže

15. - 18.6. 2015 se konaly VII. letní hry dětí a mládeže. Letos se poprvé uskutečnily v Plzeňském kraji (v Plzni). Do sportů byl letos (po třetí) zařazen i orientační běh. Plzeňský kraj reprezentovali v orientačním běhu: Ondřej Hasman, Lukáš Richtr, Dagmar Biersaková a Eliška Fišarová. Po skončení oblastního žebříčku v Záluží zavítali do kempu Ostende na Bolevci, kde měli po celou olympiádu spát. Po zabydlení a vybalení v chatkách se přesunuli do home monitoring areny. Tam je čekal zahajovací ceremoniál, při kterém se zapálil olympijský oheň, pronesl slib a zazněla olympijská i Česká hymna. Zde byla možnost potkat mnoho slavných sportovců, např. E.Samková, O.Moravec, K. Emmons, atd.. V pondělí je čekal middle. ONDRA A LUKÁŠ OBA OBSADILI 3.MÍSTO. V úterý byl odpočinkový den, a tak šli zafandit triatlonistům. Po obědě stihli ještě cyklistiku a trénink na Lochotíně. Ve středu se konaly smíšené štafety v Borském parku. Mladší štafeta (Lukáš a Eliška) si doběhla pro krásné 6.místo. Starší štafeta (Ondra a Dáda) se umístila na 7.místě, jen kousek od "velké bedny". Ve čtvrtek byla zima a velmi pršelo, ale i přesto si naši olympionici vedli výborně. Dáda a Eliška skončily obě na 11.místě, Ondra 10. V KATEGORII MLADŠÍCH ŽÁKŮ VYHRÁL LUKÁŠ. Gratulujeme!

OŽ - Plzeň

V sobotu dopoledne se běžela krátká trať. Nejvíce se zadařilo Elišce, která vyhrála v kategorii D12. Druhá v liniích skončila Deniska. D16 - Dáda (2), Léňa.H. (3). Odpoledne jsme se vydali na sprint. Nejlepšího výsledku dosáhly Terka s Eliškou - obě vyhráli. Přijeli jsme i na nedělní klasickou trať. Léňa.H. vyhrála v kategorii D16 o celých 6 minut. V téže kategorii doběhla Dáda 4. Terka byla 2 v D14.

ŽA - Třebíč

6. - 7.6 2015 jsme se vydali na závody žebříčku A, které se konaly kousek od města Třebíč. Celý víkend bylo nádherné počasí. Možná až moc krásné, protože bylo přes 30 stupňů. Magda, Dáda a Martin vyrazili už v pátek, aby načerpali síly na velmi náročné a důležité závody. V sobotu ráno jsme měli mnoho času, proto jsme navštívili baziliku sv. Prokopa, ze které byl nádherný výhled na celou Třebíč. V sobotu se běžela klasika, která se nám moc nepovedla. Na nedělní krátkou bylo velké vedro. Velmi se vedlo Magdě, která skončila na 9.místě. Na čelo závodu ztratila pouhou minutu. Dádě se ani tento závod nevydařil. A ještě k tomu si při potupu na třetí kontrolu zlomila buzolu.

ŽB - Jičín

6. - 7.6. 2015 se uskutečnily závody žebříčku B. Celý víkend bylo velmi slunečné počasí. Oba dva dny byl start daleko a ještě k tomu s velkým převýšením. Sobotní klasika se nejvíce povedla L.Hanákové, která skončila 11. v kategorii D16B. Po závodě jsme jeli do kempu, ubytovali se a šli se vykoupat do rybníka. Nedělní krátká se povedla T.Šlechtové. Doběhla si pro 9.místo.

Štafety a sprint - vyzývací pohár

30. - 31.5. 2015

V sobotu dosáhly nejlepšího výsledku L.Mudrová, M.Hanáková a O.Pova, kteří si doběhly pro druhé místo v kategorii MIX. Po štafetách jsme jeli do Žatce na sprint. Nejlépe se dařilo Léně Hanákové. V kategorii D16B skončila na 5.místě. Na vítězku ztratila pouhou minutu. V neděli nejlépe dopadla štafeta - Eliška Fišarová (I.Nádeníčová, K.Richtrová). Holky skončily na druhém místě v D12. Ve vyzývacím poháru si třetí místo vybojovala Západočeská oblast.

OŽ Karlovy Vary

23. - 24.5. 2015
V sobotu bylo krásné počasí. Ideální na běhání. Většině se krátká vydařila. Olinka si doběhla pro třetí místo, Eliška pro druhé. Terka s Lenčou skončily čtvrté. V kategorii D16 vyhrála Léňa o (necelých) dvanáct minut. Druhá byla Dáda. V neděli bylo na klasiku taky poměrně pěkné počasí. Linie - Deniska (5). D10 - Olinka (5). D12 - Eliška (1). D14 - Terka (5). D16 - Dáda (1). H10 - Míša (11). Příchozí - Jaroslav Bodurka (1).

ŽB, ŽA - Sušice

16. - 17.5.2015 se uskutečnil ŽB a ŽA u Sušice. V sobotu se běžela krátká. Oba starty byly poměrně daleko a do kopce. Trať byla mapově náročná. Všude bylo mnoho kamenů a skal.
D14B - Terka (13), Eliška (38). D16A - Dáda (23). D16B - Léňa (23). D20A - Magda (13). Po závodě jsme odjeli na ubytování a pak na večeři. V neděli následovala klasika. Bylo chladno. V tomto závodě se nám moc nedařilo. D14B - Terka (24), Eliška (36). D16A - Dáda (29). D16B - Léňa (24). D20A - Magda (13).

OŽ Mariánské Lázně

8. - 10.5. 2015 jsme se zúčastnili jarního trojúhelníku. Z Kralovic se odjíždělo v 9:30. Počasí bylo slunečné. První etapou bylo mistrovství oblasti na klasické trati. V kategorii D16B vyhrála Léňa Hanáková, která si tím zajistila postup na MČR na klasice. Pro druhé místo si doběhla Lenča. V D20 se na prvním místě umístila Magda a na třetím Míša. Po závodě jsme odjeli do tělocvičny, vybalili se a vyrazili na kolonádu - ochutnávka pramenů, zmrzlina, oplatky, fontána. Večer se hrály hry. Sobota byla velmi náročná. Měli jsme před sebou dva závody. Ráno jsme vyrazili na druhou etapu. Eliška ovládla kategorii D12B a s přehledem si doběhla pro první místo. V D16B se nejvíce zadařilo Terce (2.místo) a Dádě (3.místo). Po závodě jsme se šli najíst a umýt do tělocvičny. Někteří šli před dalším závodem relaxovat do bazénu a někteří zůstali odpočívat v tělocvičně. Start třetí etapy (sprintu) byl v 16:00. Pršelo. Chodníky a silnice byly velmi mokré, proto se 'některým' povedlo už na mapovém startu podklouznout a spadnout. Na sprintu se nám také dařilo. Olinka, Eliška a Dáda si obhájily třetí místo. Terka skončila druhá. Po závodě jsme se zastavili na jídlo v restauraci. Večer jsme vyrazili na kolonádu, kde nás svým zpěvem přivítal Kája Gott. Dalším překvapením byl ohňostroj a barevná fontána ve tmě. Poslední závěrečný den (E4) bylo shromaždiště přímo u naší tělocvičny. Nikam jsme nemuseli spěchat, spali jsme do půl deváté. Čtvrtou etapu v D12B opět vyhrála Eliška, Terka (D14B) s Lenčou (D16B) skončily druhé. Čas všech čtyř etap se sčítal dohromady. Celkové výsledky: Léňa Hanáková vedla po třetí etapě o šest minut. Bohužel zůstala na jedné kontrole dlouho a ztratila náskok. Nakonec se v D16B celkově umístila na druhém místě. O minutu vyhrála v téže kategorii Lenča Mudrová. D10L - Deniska (3), D10C - Olinka (5), Adélka (10), Terezka (11). D21C - Magda (5), Míša (7). H10C - Péťa (10), Míša (14). H14B - Jirka (12). H21C - Ondra (8). Závody jsme si užili. A opět jsme nasbírali nové zkušenosti.

První závody žebříčku B - Čechy

2.-3.5. 2015 proběhly první závody žebříčku B-Čechy poblíž Nasavrk, pořádané Pardubicemi. Z kralovických se zúčastnily Eliška, Terka, Dáda a Léňa, které doplňovali auto ze Sokolova. V sobotu na klasice se nejvíce zadařilo Elišce v kategorii D12C, která si doběhla pro čtvrté místo. Na stupně vítězů ztrácela pouhých 20 vteřin. Terka v D14B skončila na 14.místě. V D16B byla na 11.místě Dáda a 21. Léňa. Počasí bylo dopoledne mírně chladné. Odpoledne se začalo výrazně oteplovat. Trať byla mapově i fyzicky celkem náročná. Po sobotním závodě jsme jeli do tělocvičny. Zašli jsme si na večeři, probrali sobotní závod a hráli Bang. Moc jsme se nevyspali, jelikož "někomu" začal zvonit budík v 5:30. Nedělní krátkou jsme i přes únavu zvládli. D14B - Terka 21. a Eliška 56.místo. D16B - Léňa 18. a Dáda 21.místo. Někteří z nás nebyli moc spokojeni se svými výsledky, ale z chyb jsme se snad poučili a příští béčka se nám určitě konečně zadaří.

Mistrovství oblasti na krátké trati - Sokolov

18.4. 2015 se v Hruškové u Sokolova uskutečnilo mistrovství oblasti na krátké trati. Počasí bylo z rána celkem chladné, ale to nám nevadilo! V karegorii D10 se na třetím místě umístila Olinka, na pátém místě Adélka a na sedmém Terka. Elišce se v kategorii D12 díky sádře opět zadařilo - skončila na prvním místě s náskokem 56 vteřin. V D16 si pro druhé místo doběhla Léňa a pro třetí Dáda. Terka si vybojovala krásné páté místo. V kategorii D20 nás velice mile překvapila Míša, která vyhrála a tím získala postup na MČR na krátké trati. Nedělních závodů se z Kralovic zúčastnila pouze Dáda s Léňou.