OŽ Rakovník

První závody sezony v Rakovníku. Nejúspěšnějším závodníkem byla Markétka a Anetka. Nikdo se neztratil. Nedělní konkurence byla vyšší. Závody v lese se nám celkem líbily, sprint byl nezáživný.

Byli jsme rádi, že se můžeme zase proběhnout s mapou. Pár fotek zde.

Anet Maky

Hory

O jarních prázdninách jsme byli na horách. Po několika letech jsme změnili lokalitu a pobývali v Jizerkách na príma chatě. Počasí bylo mrazivé, ale slunečné. Vařila nám Eva s Jiřkou, takže jsme hodně jedli. Vyzkoušeli jsme několik sjezdovek a taky se nám zalíbili běžky. Podrobnosti z jednotlivých dnů si můžete přečíst na Facebooku a další fotky jsou zde.

Img_3906 Img_3793

Krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok přeje KOMETA Kralovice

Img_1720

Zdobení vánočního stromečku

Fotky ze zdobení vánočního stromečku jsou tady.

9fc572ab-c77d-4b28-bfbe-66aaa77b8cbb

Malá Kralovická

Fcbe0e6f-6af3-486c-b6b6-fae4a843d20332a46cdc-b3d0-4b7d-b685-01da6970effcAbd1e909-b93f-4ecd-8d54-69ed1aeb61a6

Další fotky z Malé Kralovické jsou tady.

Jesenický Surovec

8c6bf01f-6d66-4c4b-9809-88272d55b053 6d34ca63-5bc9-401f-8eb5-2052306d2964

Na více fotek z Jesenického Surovce se můžete podívat zde.

Letní soustředění

První den v Českém ráji - cyklovýlet do Malé Skály podél řeky Jizery zvládli všichni. Svou odvahu jsme vyzkoušeli v lanovém centru, řeku Jizeru jsme brodili i přeplavali. Večeře byla výborná. Všichni říkali, že jsou unaveni, ale brzy je to přešlo (jako vždycky).

Úterý 8.8. - velice náročný den
Začalo to mírným stoupáním, pokračovalo prudkým výjezdem na Valdštejn. Někdo vyšlápl až nahoru, kdo nemohl, kolo dotlačil. Následovala prohlídka hradu Valdštejna a po svačince vedla cesta po červené značce na Hrubou Skálu s několika zastávkami na vyhlídky. Kola jsme zaparkovali na zámku, jogurt s rohlíkem snědli na prvním nádvoří. Prošli jsme si putovní expozici "Královské korunovační klenoty". Poté jsme vyrazili Myší dírou do skal, prolezli tam každou skulinku a strávili tam krásné 2 hodiny. Cesta z Hrubé Skály zpět do Turnova vedla prudkým klesáním mezi skalami. Profrčeli jsme rychle a bezpečně rovnou do aquaparku a smyli ze sebe únavu z 23 km. Bohužel...

Středa 9.8. - skoro odpočinkový den
Svezli jsme se vlakem na Malou Skálu a odtud sjeli po Jizeře zpátky k Turnovu. Zas tak úplně jednoduché to nebylo - zabalit se, připravit všechny věci a nic nezapomenout - fuška! Držet pádlo a pohybovat s ním zepředu dozadu - námaha! Ale dojeli jsme a večer se zase řádilo.

Čtvrtek 10.8.
Na kole do kopečka do Klokočských skal. Tady trénink na zítřejší závody a prohlídka a průzkum skal a jeskyní. Zpátky dolů k řece a odpolední koupání. Zatím vyhrává řeka nad aquaparkem.

Pátek 11.8. - deštivý den
Ráno dlouhý spánek a dlouhá příprava na celý den. Nikdo asi nic nezapomněl. Dojeli jsme auty až na parkoviště u Trosek. Svačinka ještě bez deště. Sotva jsme vyšli na hrad, rozpršelo se a nejvíc lilo během prohlídky. Sotva jsme se vrátili k autům, dokonce vysvitlo sluníčko. A hurá na závody! I přes velký déšť všichni zvládli závod výborně a doběhli se všemi kontrolami. Někteří se dokonce umístili na předních místech. Míšovi chybělo 5 vteřin na vítěze, Péťa za ním ztráta jen minutu. Ondra také druhý, Eliška a Dáda třetí. Anička, Magda a Léňa čtvrté.

Sobota 12.8. - poslední noc
Ráno fofr, abychom stihli být včas na shromaždišti. Stihli jsme...a závody všichni výborně zvládli. Mapa trochu náročnější než včera, ale děti se neztratily (dospělí se chvílemi ztráceli). Nejlépe se vedlo Míšovi, který byl opět druhý, celkově zatím vede. Dáda první, Maky třetí (i celkově). Hrozně unaveni jsme odjeli do Prachovských skal, prošli se skalami a odpočinutí se vrátili do Turnova. Takže po večeři ještě trochu unavit - král, vybíjená a spát...

Neděle 13.8. - smutný den
Nikomu se nechtělo vstávat. Spalo se dobře, ale co naplat - 3.etapa nás čeká. Den krásný, slunečný, tak hurá do toho. Bohužel výsledky ze závodů nebyly zas tak radostné, došlo i na slzičky, kdy Markétce a Míšovi uteklo o pár minut celkové 3.místo. Skvěle zaběhla etapu Anička (3.) a další D12 Oli a Adélka V. Více štěstí chybělo Elišce a velké štěstí měla Áda F, která ztratila a zase našla při závodě svůj čip. Takže na bednu vystoupila jen Dáda (D18). Sbalit stan na shromaždišti byla hračka, ale sbalit sebe a uklidit po týdenním pobytu 2. patro Žluté ponorky dalo pořádně zabrat. A pak domů, užít si ještě pár týdnů prázdniny a uvidíme se v novém školním roce.

CELKOVÉ VÝSLEDKY: Rumcajsovy míle
V D10N doběhla Anetka Hanáková na 13 místě. V D10 si Markétka Gelnerová doběhla pro čtvrté místo, na bednu jí zbývalo jen pár minut. V D12 se nejvíce dařilo páté Aničce Gelnerové, o místo za ní skončila Olinka Zmarzláková, čtrnáctá Kája Roučková a šestnáctá Áda Fišarová. D14 - na čtvrtém místě byla Eliška Fišarová, také s malou ztrátou na stupně vítězů. D16 - Terka Šlechtová si doběhla pro šesté místo. V D18 se velmi dařilo Dádě Biersakové, která doběhla na třetím místě, pro čtvrté místo si nakonec i přes zraněnou nohu doběhla Léňa Hanáková a na pátém místě skončila Kikina Škrlová. Skvělý výsledek podala i Magda Hanáková, která v kategorii D21A doběhla na 7.místě z 29 závodnic. Velký úspěch jsme měli i v kategorii H10, kde Míša Škrle doběhl na čtvrtém místě s velmi malou ztrátou na bednu, na krásném sedmém místě doběhl Péťa Biersak a Adam Blecha byl patnáctý. V H21A si pro páté místo z 33 závodníků doběhl Ondra Pova. 

Na fotky z našeho soustředění se můžete podívat zde.

Img_1723 Img_1880 Img_0836

Předprázdninová akce v kempu

Ještě, než jsme se rozešli na prázdniny, uspořádali jsme 28.6. poslední akci v kempu. Běželi jsme závod s ochutnávkou ("žrací maraton"), opékali jsme buřty a hráli různé hry. Pěkně jsme si to užili! A hurá na prázdniny... Fotky zde.

Img_9349 Img_9421 Img_3661

ŽB Liberec

13. - 14.5. jsme vyrazili na první letošní béčkové závody. V sobotu se klasická trať nejvíce povedla Terce Šlechtové, která si doběhla pro třetí místo. V neděli doběhla Eliška Fišarová v kategorii D14B pátá z 66 závodnic. Terka byla na krátké trati v D16B také pátá. Na fotky se můžete podívat tady.

Img_8075

Přebor škol v orientačním běhu

Na letošní ročník krajského kola škol v orientačním běhu se sjelo do Plzně velké množství účastníků z 18 škol. ZŠ Kralovice reprezentovali pouze žáci I.stupně a vedli si výborně. V kategorii 1. - 3.třída si zástupci z 2.A Markéta Gelnerová, Aneta Hanáková a z 3.B Josef Bejvančický, Adam Blecha a Lucie Mudrová vybojovali skvělými výsledky zlatý pohár a obhájili tak vítězství z loňska ve stejné kategorii. V jednotlivcích získala Maky 1.místo, Pepa byl třetí, Adam s Luckou šestí a Anetka jedenáctá. V kategorii 4. - 5. třída si vedli nejlépe Míša Škrle a Anička Gelnerová ze 4.B, oba obsadili 3.místo. Péťa Biersak byl čtvrtý, Áda Fišarová šestá a Denča Bodurková třináctá. Adélka Vlachová devátá (5.B). Tato skvělá umístění znamenala pro školu opět první místo v družstvech. Další fotky z přeboru.

Img_7728_2